top of page

5 zalet mokrych karm dla psów

Podawanie mokrej karmy psom, zwłaszcza tym z chorobami nerek, seniorom, oraz niejadkom, jest skutecznym sposobem na zapewnienie im nie tylko odpowiedniego nawodnienia, ale również pełnowartościowych składników odżywczych. Wybierając mokrą karmę, warto zwrócić uwagę na jej skład, jakość oraz dopasowanie do specyficznych potrzeb zdrowotnych naszych czworonożnych przyjaciół, co może znacząco wpłynąć na ich zdrowie i samopoczucie.Uśmiechający się pies do właścicielaZadbaj o odpowiednie nawodnienie psa dzięki mokrej karmie


Jedną z zalet podawania mokrej karmy dla psa jest możliwość lepszego kontrolowania ilości spożywanej wody przez naszego czworonoga. Karmienie mokrą karmą pozwala na utrzymanie dobrego nawodnienia, co jest szczególnie ważne w ciepłe dni lub dla psów starszych lub tych które naturalnie nie piją dużo wody. Karma mokra jest więc nie tylko opcją żywieniową, ale także elementem profilaktyki zdrowotnej pomagając w lepszym funkcjonowaniu nerek oraz układu moczowego naszych psich familiantów.


Karma mokra jest łatwo przyswajalna, dlatego jest dodatkowo polecana zwłaszcza dla psów z wrażliwym układem pokarmowym. Wysokiej jakości karmy mokre to dobry pomysł na zadbanie o odpowiednio zbilansowaną dietę naszego psa. Zawierają one wszystkie niezbędne składniki wspierające rozwój i zdrowie czworonoga. Zwracajmy uwagę na skład mokrej karmy, jakość zastosowanego mięsa i jakie zostały zastosowane dodatki.


Mokra karma dla psów seniorów


Starsze psy mogą mieć obniżony apetyt. Mokra karma, ze względu na swój intensywny zapach i smak może być bardziej atrakcyjna dla czworonogów niż karma sucha. Jest to szczególnie ważne, aby zapewnić starszym psom dostęp do wystarczającej ilości kalorii i składników odżywczych niezbędnych do utrzymania ich sił.

Mokra karma dla psów, szczególnie dla tych starszych jest nieocenionym sposobem na zapewnienie im odpowiedniej diety, która jest zarówno smaczna, jak i łatwa do spożycia. Ze względu na swoją miękką konsystencję, mokra karma jest idealnym rozwiązaniem dla psów z problemami dentystycznymi lub trudnościami w żuciu, które często towarzyszą starości.


Mokre karmy są odpowiednie dla psów seniorów

Wysoka zawartość wody w mokrej karmie pomaga w zapobieganiu odwodnieniu, co jest częstym problemem u starszych psów, którzy naturalnie piją mniej wody. Tym samym, mokra karma wspiera funkcjonowanie nerek i może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia problemów z nerkami i dróg moczowych, co jest częstą dolegliwością wśród starszych czworonogów.


Morka karma jako sposób na psy niejadki


Wysokiej jakości mokre karmy cechują się wysoką smakowitością, której tak naprawdę nie oprze się żaden pies. Ich intensywny zapach przyciąga uwagę nawet największych psich niejadków. Wybierając morką karmę możemy poprawić apetyt naszego psa. Dobrej jakości karma mokra będzie nie tylko zdrowa dla psa, ale również możemy mieć pewność, że będzie to przyjemne doświadczenie dla naszego czworonoga. Zalety mokrej karmy dla psa nie kończą się na smakowitości. Jej naturalny skład, bogaty w wysokiej jakości mięso i warzywa, zapewnia wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Karmienie mokrą karmą to także sposób na zapewnienie odpowiedniej wartości kalorycznej, bez ryzyka przekarmienia.


Stosując morką karmę możemy tym samym walczyć z nudą w żywieniu. To świetne urozmaicenie diety psa, który to z pewnością doceni. W sklepach zoologicznych możemy spotkać naprawdę wiele różnych smaków mokrych karm i każdy opiekun nie powinien mieć problemów z doborem odpowiedniej karmy dla swojego pupila biorąc pod uwagę jego preferencje smakowe, uczulenia, kondycję zdrowotną czy wiek.


Zalety odżywcze mokrej karmy dla psów


Karmiąc psa mokrą karmą możemy być pewni, że dostarczamy psu właściwych składników odżywczych. Oczywiście musimy czytać uważnie etykiety i wybierać karmę od renomowanych producentów, których skład jest oparty na wysokiej jakości produktach. zapewniających pełnowartościowe wsparcie dla zdrowia naszych psich familiantów. Mokra karma oprócz wysokiej zawartości wody, o czym wspominaliśmy wcześniej jest również źródłem łatwo przyswajalnych białek, niezbędnych dla budowy mięśni i utrzymania zdrowej masy ciała psa.


Szczęśliwy pies, pełen energii podczas zabawy na trawie

Dobrej jakości mokre karmy będą cennym źródłem kwasów omega 3 i 6, a także będą zawierały produkty bogate w drogocenne składniki odżywcze jak: antyoksydanty, witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminy grupy B. Zawierać będą również mięso na odpowiednio wysokim poziomie. Starajmy się sięgać po karmy mokre z ponad 90% udziałem mięsa. Pamiętajmy też, że producenci dobrej jakości mokrych karm nie będą stosować sztucznych aromatów, barwników czy wzmacniaczy smaku.


Karma mokra jest również łatwa w podawaniu i może być dostosowana do indywidualnych potrzeb psów w różnym wieku, od szczeniaków po seniorów. Składy mokrych karm dla psów są często tworzone w taki sposób, aby spełniać specyficzne wymogi żywieniowe, co czyni je doskonałym wyborem dla czworonogów z różnymi potrzebami zdrowotnymi.


Karmienie psa mokrą karmą to decyzja, która może mieć pozytywny wpływ na jego zdrowie i samopoczucie. Warto karmić psa mokrą karmą, biorąc pod uwagę wszystkie zalety, jakie niesie ona dla naszych czworonożnych przyjaciół. Mokra karma dla psa to nie tylko smakowity posiłek, ale także źródło ważnych składników odżywczych, które wspierają zdrowie i zapewniają doskonałe samopoczucie.


Mokra karma - idealna dla psów z chorobami nerek


W przypadku psów z chorobami nerek czasami polecanym sposobem żywienia jest karmienie morką karmą, która wspiera nawodnienie organizmu zwierzęcia i może pomóc w obniżeniu obciążenia nerek. Wybór mokrej karmy dla psa z chorobami nerek powinien być dokładnie przemyślany, gdyż odpowiedni skład może znacząco wpłynąć na zdrowie zwierzęcia, dlatego zawsze w przypadku wątpliwości warto skontaktować się z lekarzem weterynarii.


Mokra karma Family First z żurawiną dla psów z problemami z układem moczowym

Mokra karma jest łatwiej przyswajalna, co zmniejsza pracę nerek przy filtracji odpadów metabolicznych. Na rynku są również dostępne karmy mokre rekomendowane dla psów z chorobami nerek. Posiadają one bardzo dobry skład i niski poziom substancji, które mogłyby obciążać nerki psa. Dobra karma mokra powinna zawierać składniki wspierające zdrowie nerek, takie jak antyoksydanty i kwasy omega-3, które mogą pomóc w zapobieganiu stanom zapalnym. Karmienie mokrą karmą pomoże też w lepszym kontrolowaniu ilości spożywanej wody przez psa, co będzie niezwykle pomocne w regulowaniu pracy nerek. Pamiętajmy zawsze by karmy specjalnie dostosowane do psów z chorobami nerek podawać w dawkach skonsultowanych z lekarzem weterynarii.
bottom of page